DC24V 1 "исправен тип SCG353A044JT пулс вентил

Краток опис:

DC24V 1″ straight type pulse valve Model: SCG353A044JT Structure: Diaphragm Working-pressure: 0.3–0.8MPa Ambient Temperature: -5 ~55 Relative Humidity: < 85 % Working Medium: Clean Air Voltage: AC220V DC24V Diaphragm Life: One Million cycles Port Size: 1″ Construction Body: Aluminium (diecast) Ferrule: 304 SS Armature: 430FR SS Seals: Nitrile or Viton (reinforced) Spring: 304 SS Screws: 302 SS Diaphragm Material: NBR / Viton Installation 1. Prepare supply and blow tube p...


 • ФОБ Цена: US $ 5 - 10 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo / Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  DC24V 1 "пулс вентил исправен тип

  Модел: SCG353A044JT
  Структура: Мембрански
  Работа притисок: 0.3-0.8MPa
  Надворешната температура: -5 ~ 55
  Релативна влажност: <85%
  Работна Медиум: чист воздух
  напон: AC220V DC24V
  дијафрагма живот: Еден милион циклуси
  Порт Големина: 1 "

  99.

  Изградба
  на тело: алуминиум (diecast)
  обрач: 304 СС
  Арматура: 430FR СС
  заптивки: нитрил или Viton (засилен)
  Пролет: 304 СС
  завртки: 302 СС
  Материјал на мембраната: NBR / Viton

  Инсталација
  1. Подгответе понудата и удар цевка цевки за да одговараат на спецификација вентил. Избегне инсталирање
  вентили под резервоарот.
  2. Осигурајте резервоарот и цевки избегне нечистотија, 'рѓа или други честички.
  3. Бидете сигурни дека извор на воздухот е чист и сув.
  4, кога приклучок вентили со влезните цевки и излез на baghouse, обезбедувајќи без вишок на конец
  заптивната смеса може да влезе во самата вентил. Чувајте јасно во вентил и цевки.
  5. Направете електрични приклучоци од електромагнетниот на контролорот или да се поврзете RCA пилот порта за да пилот вентил
  6. Спроведување умерен притисок на системот и да се провери за протекување инсталација.
  7. Целосно херметизирам систем.

  1 "ASCO пулс вентили TPE / NBR дијафрагма колекции

  IMG_5317
  Добар квалитет увезени дијафрагмата ќе бидат избрани и се користи за сите вентили, со секој дел проверени во секоја постапка на производство, и го стави во собранието линија во согласност со сите процедури. Уште готови вентил треба да се земе дува тест.
  Дијафрагмата поправка колекции костим за DMF серија прашина колектор дијафрагмата вентил
  Опсег на температура: -40 - 120C (нитрилна материјал дијафрагмата и печат), -29 - 232C (Viton материјал дијафрагмата и печат)

  Се вчитува време: 7-10 дена по уплатата примена
  Гаранција: Нашата пулсот вентил гаранција е 1,5 година, сите вентили доаѓа со основен 1,5 година продавачи гаранција, ако објектот неисправни во 1,5 година, Ние ќе ви понуди замена без дополнителен полнач (вклучувајќи превозот надомест), по ги примите на неисправни производи.

  Избави
  1. Ние ќе го организира достави веднаш по уплатата кога имаме складирање.
  2. Ние ќе се подготви добра по потврдена во договорот на време, и избави побрзо следат договорот точно кога стоката се прилагодени
  3. Имаме различни начини да се испрати стока, како од страна на морето, од воздух, се изразува како DHL , FedEx, ТНТ и така натаму. Ние исто така, прифати испорачуваме се организира од страна на клиентите.


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !